Wydawnictwo prezentuje historię polskiej architektury teatralnej na przestrzeni wieków. Czworo autorów, wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, uwzględnia także w swoich tekstach związane z architekturą zagadnienia społeczne, historyczne, polityczne, kulturowe i geograficzne oraz wpływy zewnętrzne.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Aneks zawiera wykaz obecnych siedzib teatrów publicznych w Polsce. Mając na uwadze, że poza kilkoma pracami Barbary Król-Kaczorowskiej i pojedynczymi artykułami w prasie specjalistycznej, w Polsce wciąż nie ma pozycji w sposób całościowy i problemowy traktującej o architekturze teatralnej, postanowiliśmy ową przestrzeń nieznacznie wypełnić i dać podstawę do dalszych prac i poszukiwań. Publikacja jest rezultatem współpracy w ramach międzynarodowego projektu Theatre Architecture in Central Europe. Uwzględnia materiały zebrane w trakcie trwania trzyletniego projektu oraz nowe informacje, które z racji ograniczeń projektu nie mogły się znaleźć w międzynarodowym wydawnictwie Beyond everydayness. Theatre Architecture in Central Europe.
Album poświęcony pracy artystycznej jednego z najwybitniejszych polskich scenografów – Jerzego Juka Kowarskiego – jest niekonwencjonalną opowieścią o czterdziestu latach twórczości, która zaowocowała ponad osiemdziesięcioma inscenizacjami, przygotowanymi we współpracy z najwybitniejszymi reżyserami – głównie Jerzym Jarockim
W Situation Rooms niemiecki kolektyw teatralny Rimini Protokoll przedstawia 20 historii osób na różne sposoby powiązanych z globalnym systemem handlu bronią. Zofia Smolarska – asystentka twórców przedstawienia – gromadzi spostrzeżenia dotyczące aporii, paradoksów i tytułowych ślepych uliczek... KUP WERSJĘ DRUKOWANĄ
Monografia huculskiego obrzędu weselnego, rezultat badań terenowych prowadzonych w latach 2011–17. Ślad fascynującej podróży w głąb kultury opisywanej niegdyś przez Stanisława Vincenza, a żywotnej i dzisiaj.