Teksty poświęcone siedmiu najważniejszym przedstawieniom teatralnym Akademii Ruchu - od Życia codziennego po Wielkiej Rewolucji Francuskiej (1979) po Piosenkę (1995)...
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Różna od teatrów Jerzego Grotowskiego czy Tadeusza Kantora, osobna na tle innych grup wyrosłych z nurtu studenckiego, intensywnie czerpała z doświadczeń sztuk wizualnych, tańca współczesnego i awangardowej muzyki, nigdy nie tracąc z pola widzenia sfery polityki i życia społecznego. Zbiór jest próbą uzupełnienia historii polskiego teatru o nowe wątki, a równocześnie przypomnienia tradycji, która powinna stać się ważnym punktem odniesienia także dla najmłodszego pokolenia rodzimych teatralnych eksperymentatorów.
Spis treści
Tomasz Plata Akademia Ruchu. W stronę teatru
SPEKTAKLE
Życie codzienne po Wielkiej Rewolucji Francuskiej
Marta Keil Teatr polityczny Akademii Ruchu
Inne tańce
Agnieszka Sosnowska Taniec na wulkanie
English Lesson
Iga Gańczarczyk „Tu nic nie trzeba tłumaczyć”
Kolacja. Dobranoc
Katarzyna Kułakowska Elegia uśpienia
Kartagina
Marcin Kościelniak Wspólnota cierpienia
Życie codzienne po Wielkiej Rewolucji. Dwa
Zofia Smolarska Ciągłość i zerwanie
Piosenka
Anna R. Burzyńska Piosenka o tożsamości
REAKCJE
Weronika Szczawińska Przyszłość, która już się wydarzyła
Wojtek Ziemilski Nie można tego tak zostawić
Biogramy autorów
Indeks
Monograficzny album fotografii teatralnej Magdy Hueckel. Najważniejsze spektakle polskiego teatru ostatnich lat w autorskiej narracji fotografki i kuratora. Album mówi tyleż o języku współczesnego teatru, co o współczesnej kulturze.
Punktem wyjścia do cyklu opowieści o teatrze Wielkiej Wojny są uwikłane w wydarzenia geopolityczne biografie intelektualistów, artystów, żołnierzy i rewolucjonistów.
Założeniem książki jest wyrysowanie mapy kontekstów myślenia o festiwalu jako jednej z ważnych współczesnych instytucji sztuki. Znalazły się tutaj m.in. manifesty kuratorskie, scenariusze, teksty programowe, rozmowy. Ich autorami są znakomici praktycy i praktyczki, twórcy i twórczynie projektów artystycznych oraz badacze i badaczki przyglądające się...