Teatr w Polsce 2018 (dokumentacja sezonu 2016/2017)

Wydawnictwo: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

ISBN/ISSN: 978-83-66124-00-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 1146
Oprawa: broszura

"Jak mawiał prof. Zbigniew Raszewski: historia teatru zaczyna się od dokumentacji - pisze Wojciech Majcherek we wstępie do dziewiątego tomu rocznika "Teatr w Polsce".

Czytaj więcej

- Niewątpliwie kolejne tomy "Teatru w Polsce", wydawane pracowicie przez Instytut Teatralny, są bezcenną skarbnicą informacji o wydarzeniach życia teatralnego w danym sezonie. Mamy zebrane wszystkie nazwiska, daty, tytuły, wszelkie dane. Jednego tylko brakuje: emocji, które towarzyszyły spisanym faktom. Emocje rzecz jasna nie podlegają statystykom, ale przecież czujemy je doskonale. One tworzą właśnie życie. Bez nich sezon 2016/2017 mógłby się wydać podobny do poprzednich - odbyły się setki premier, imprez, festiwali. A przecież był to wyjątkowy czas w teatrze i wokół niego. Jeśli ktoś kiedyś napisze historię polskiego teatru ostatnich dekad, będzie musiał więcej uwagi poświęcić temu, co wydarzyło się w tym jednym sezonie. I na pewno przywołać emocje, które grały również swoje role".

"Teatr w Polsce 2018" właśnie się ukazał. Zawiera - jak osiem poprzednich roczników - pełną dokumentację wszystkich wydarzeń (premier, repertuarów, kolejnych edycji festiwali), które odbyły się w sezonie 2016/17 oraz teksty Wojciecha Majcherka "Emocje", Doroty Buchwald "Filozofia dokumentowania, czyli dlaczego archiwista dokumentalisty nie zrozumie" i "Statystyka sezonu 2016/17" oraz Rafała Kasprzaka "Ekonomiczny efekt teatru".

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu wydawnictwa i jednocześnie przypominamy, że już trwa zbieranie informacji do kolejnego tomu, poświęconego sezonowi 2017/18. Aplikacja internetowa www.twp2019.e-teatr.pl służy sprawdzeniu danych. Wiele teatrów nadesłało już uzupełnienia, które systematycznie wprowadzamy do aplikacji, pozostałe prosimy raz jeszcze o jak najszybsze zweryfikowanie i uzupełnienie zawartych na stronie informacji.

Produkty powiązane

Klienci kupili również